Plakáty staré mapy

Plakáty staré mapy

Plakáty staré mapy mohou být zajímavou dekorací stěn prakticky v každé místnosti. Naše galerie plakátů prezentuje mnoho map nakreslených v různých obdobích a různými technikami. Právě díky tomu jsou vhodné jak do místností udržovaných v klasickém, retro nebo koloniálním stylu, tak i do modernějších interiérů.

Vertikální
Horizontální

Plakáty se starými mapy jsou většinou typické historické motivy, které zobrazují reprodukce map nakreslených před staletími. Tyto plakáty navrhujeme umístit v klasičtějších místnostech. Perfektně zapadnou do dřevěných motivů a přenesou nás takříkajíc zpět v čase. Jiné plakáty s mapami zobrazují modernější mapy. Můžete na nich zhlédnout plány měst z různých částí Evropy a světa. Tyto plakáty budou vhodné i do velmi moderních místností, zvláště když je zvolíme, aby ladily s tematikou uspořádání místnosti. Takže pokud jsme vyzdobili místnost v americkém stylu, dokonale podtrhnou dekorace plakáty se starými mapami New Yorku, Chicaga nebo Los Angeles. Pokud dáváte přednost skandinávskému stylu, doporučujeme si pořídit plakáty s mapami Stockholmu, Malmö, Osla nebo Göteborgu.

Plakáty se starými mapami

Jak jsme již zmínili, pokud jsme uspořádali danou místnost tematicky, pak do ní musíme zvolit plakát se starou mapou místa souvisejícího s touto tematikou. Totéž platí, když máme zájem o danou zemi nebo region. Stěny naší kanceláře nebo obývacího pokoje pak můžeme ozdobit plakáty se starými mapami. Kupříkladu ložnice ve skandinávském stylu může být vyzdobena mapami na retro plakátech zobrazujícími města Švédska, Norska nebo Dánska. Stejným způsobem můžeme vyzdobit komerční prostory. Pokud v našem obchodě nabízíme produkty například z Německa, nebo restaurace podává pokrmy z Itálie, můžeme to zdůraznit zavěšením plakátů se starými mapami Berlína, Mnichova, Hamburku nebo Neapole, Říma nebo Milána. Můžeme však zvolit i jinou cestu. Proč neuspořádat v pokoji výlet do evropských nebo amerických měst a nepověsit pár starých map na plakátech? Taková sada bude vhodná také do chodby. Pokud máme doma dlouhou chodbu, můžeme ji ozdobit například plakáty se starými mapami evropských hlavních měst.

Plakáty mapa světa

Přemýšlíte, do které místnosti se nejlépe hodí plakáty s mapou světa v retro stylu? Jedná se o tak zajímavou dekoraci, že ji lze použít prakticky kdekoli. Každý obývací pokoj, kancelář nebo ložnice mohou být vyzdobeny retro plakátem s mapou světa. Plakáty s mapou světa ve stylu vintage mohou být také skvělým dárkem pro dítě nebo jinou osobu, která se zajímá o geografii, historii nebo cestování. Můžeme také sáhnout po plakátech s mapou světa, pokud chceme vyzdobit stěny komerčních nebo servisních prostor a kancelářské místnosti.

Prohlédněte si podobné: plakáty s patenty, sovětské propagandistické plakáty.